Refreshing Logo | INVESTCARE, MEDICARE, FARMANEA

Po wielu latach znajomości z marką MEDICARE otrzymałem ekscytujące zadanie liftingu ich logo hurtowni oraz liftingu i uspójnienia znaków INVESTCARE i FARMANEA. Dwie ostatnie marki pojawiły się jako grupa farmaceutyczna skupiająca wszystkie brandy (INVESTCARE) oraz wydzielona spółka zajmująca się kwestiami kadrowo finansowymi w spółkach (FARMANEA).

W toku pracy zmieniona została czcionka, jednoelementowy krój pisma z zaokrągleniami nadaje znakom zarazem nowoczesności i miękkości. Pozbyliśmy się niepotrzebnych kątów i szczegółów poprawiając czytelność. Również delikatne zwiększenie przestrzeni międzyliterowych wpłynęło pozytywnie na czytelność, szczególnie w niewielkich reprodukcjach.

Sam sygnet, z początku „nietykalny”, ewoluował i poddał się uproszczeniu. Zamiast obrysów, wypełnienia; zamiast wąskich przestrzeni pomiędzy elementami, światło. Całość zmiany ma ogromne znaczenie przy reprodukcjach znaków w niewielkich rozmiarach.

Doszliśmy do etapu kiedy możemy posługiwać się eleganckim i nowoczesnym logo o wysokości zaledwie 15 px zachowując czytelność sygnetu i podstawowej nazwy spółki.

Kolory wreszcie opisane jednoznacznie w systemie PANTONE… Całość zamknięta w trzech osobnych księgach znaku dla trzech osobnych spółek.

Mam szczerą nadzieję na kontynuowanie współpracy, kolejne realizacje i projekty dla całej grupy inwestycyjnej.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz na to zgodę.